"Радост је привилегија оних који скромно мисле о себи."
Душко Радовић

ДРАМСКИ СТУДИО НА НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ У НОВОМ САДУ

У среду 10. априла 2019. године драмски студио на немачком језику наше школе учествовао је на 6. Фестивалу школског театра на страном језику у Новом Саду, где су учесници изводили представе на енглеском, немачком и шпанском језику.

Фестивал се одржао у Позоришту младих у Новом Саду, у организацији новосадске гимназије „Исидора Секулић“, где су учествовали ученици са својим професорима из Београда, Шапца, Ваљева, Бачке Паланке, Румуније и Босне и Херцеговине.

Након извођења свих представа учесници су присуствовали Округлом столу, где је комисија, коју су чинила 4 члана, прокоментарисала ученичке представе. Такође чланови комисије у учесницима приближили појам глуме и дали им савете за што бољи сценски наступ. Наши ученици су премијерно извели представу „Wir sind keine Engel, oder?“ у пратњи професорки Катарине Мирковић, Иване Веселиновић и Јасмине Момчиловић.

Поред огромног одушевљења од стране публике ученици су освојили бројне награде које им је комисија доделила. Међу њима су награда за најбољу главну мушку која је припала Вањи Марићу III6, награда за најбољу споредну мушку улогу Душану Станковићу IV6, награда за костимографију Јовани Митровић IV6 и Мирјани Ђукић III5 и награда за језичко-педагошки рад припала је професоркама немачког језика Ивани Веселиновић и Катарини Мирковић.

Ученици који су представили нашу школу на најбољи начин, одушевивши публику, су Страхиња Продановић I-6, Јелена Перић I-6, Софија Перић I-6, Тина Стојковић I-6, Ива Тодосић I-7, Нина Маровић II-5, Лука Кркељић II-5, Тина Радојевић II-5, Тамара Стојановић II-5, Лука Петровић III-2, Милица Вујовић III-5, Јована Бранковић III-5, Мирјана Ђукић III-5, Вања Марић III-6, Кристина Ђурић IV-5, Давид Јанковић IV-5, Јована Митровић IV-6, Душан Станковић IV-6, Николина Малиџан IV-6 и Никола Трајковић IV-6

Локација на сајту: Почетна Настава Секције Филозофија и критичко мишљење