"Насмешите се са много доброте и мало, мало горчине. Опростите животу и свету што нису савршени."
Душко Радовић

МАТЕМАТИЧАРИ НА ТУРНИРУ ШАБАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ

У суботу, 4. новембра 2017. у Шапцу је одржан Математички турнир шабачке гимназије. Повод за организацију овог ревијалног такмичења је јубилеј 180 година постојања школе. На турниру је учествовала и екипа Ваљевске гимназије, чији чланови су обезбедили 3. место у екипном поретку и значајне појединачне резултате.

Нина Матић, ученица трећег разреда, била је прва у својој конкуренцији. Матурант Матија Додовић био је други, другак Михаило Тимотић четврти, а првак Вељко Гајић шести у свом разреду. Воћа екипе био је професор Вељко Ћировић.

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Математика МАТЕМАТИЧАРИ НА ТУРНИРУ ШАБАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ