"Изгубити стид значи, на крају крајева, признати себе савршеним."

НИНА МАТИЋ У ЕКИПИ СРБИЈЕ НА 7. ЕВРОПСКОЈ ОЛИМПИЈАДИ ЗА ДЕВОЈКЕ

Ученица трећег разреда Ваљевске гимназије Нина Матић јуче је, после другог круга  квалификационог такмичења, оставрила велики успех пласманом на 7. Европску математичку олимпијаду за девојке која ће се од 09.04. до 15.04.2018 одржати у Италији (Фиренца).  Нина Матић ће бити члан четворочлане екипе Србије у којој су још три ученице Математичке гимназије у Београду.

Нина Матић је ученица трећег разреда Ваљевске гимназије – одељења за обдарене у математичкој гимназији и припада првој генерацији основаца који су 7. и 8. разред учили у специјализованом математичком одељењу Ваљевске гимназије. У току свог образовања освојила је више похвала и престижних награда. У 2017. години Нина Матић је остварила следеће резултате:

• Државно такмичење из физике – друга награда
  • „Архимедес“ – трећа награда
  • Државно такмичење из математике – похвала
  • Најбољи ученик свог одељења
  • Најбољи ученик другог разреда Ваљевске гимназије за 2016/17.
  • Победник математичког турнира Шабачке гимназије за 3. разред
  • Квалификациони турнир за Европску математичку олимпијаду за девојке –
    4. место и пласман на 7. Европску математичку олимпијаду за девојке (EGMO)
Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Математика НИНА МАТИЋ У ЕКИПИ СРБИЈЕ НА 7. ЕВРОПСКОЈ ОЛИМПИЈАДИ ЗА ДЕВОЈКЕ