"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

ОДРЖАН 2. МАТЕМАТИЧКИ ,,ИНТЕГРАЛ КУП"

У суботу, 2. децембра 2017. у Ваљеву је одржан други математички турнир ,,Интеграл куп'',  такмичење за ученике од шестог разреда основне до другог разреда средње школе, у организацији Ваљевске гимназије и Подружнице математичара Ваљево. На турниру се ове године такмичило 112 такмичара из 10 гимназија и 7 ваљевских основних школа, а такмичење је имало међународни карактер јер су на њему учествовале и екипе из Црне Горе и Републике Српске (БиХ).

Организатори турнира имају за циљ да се турниром пружи додатна подршка младим математичарима који се припремају за наредна такмичења, као и да се млади из различитих крајева такмиче, друже и повезују.

У појединачној и  екупној конкуренцији код ученика основних и средњих школа најуспешнији су билу чланови екипе Математичке гимназије из Београда, други су били ученици Гимназије ,,Светозар Марковић" из Ниша, а трећа екипа Ваљевске гимназије.

Резултати

Задаци

Фотографије

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Математика ОДРЖАН 2. МАТЕМАТИЧКИ ,,ИНТЕГРАЛ КУП"