“Говори тихо. Птице ноћас близу нас певају и мени је жао да чују како у гласу нечијем има суза.”
Десанка Максимовић

НИНА МАТИЋ У КВАЛИФИКАЦИЈАМА ЗА ЕКИПУ СРБИЈЕ

У суботу 17. новембра у Математичкој гимназији у Београду, одржано је изборно такмичење за Осму европску математичку олимпијаду за девојке (EGMO 2019) која ће се одржати у априлу следеће године у Кијеву (Украјина). На основу резултата у претходном циклусу такмичења на изборно такмичење позване су најуспешније математичке такмичарке из целе Србије. Међу њима била је и Нина Матић ученица четвртог разреда Ваљевске гимназије, одељења за обдарене у математичкој гимназији и постигла је изванредан успех, деобом позиција за учешће у репрезентацији, од 3. до 5. места. Тиме је Нина Матић стекла право да учествује на додатном такмичењу за попуну још два места у четворочланој екипи Србије.

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Математика НИНА МАТИЋ У КВАЛИФИКАЦИЈАМА ЗА ЕКИПУ СРБИЈЕ