"Изгубити стид значи, на крају крајева, признати себе савршеним."

У суботу 16. марта 2019. на Природно-математичком факултету у Новом Саду одржано је Државно такмичење из математике ученика средњих школа. На овом такмичењу учествовало је 12 ученика Ваљевске гимназије, а одличан резултат обележило је освајање две треће награде и три похвале. У ,,А категорији", у конкуренцији ученика који раде по програму математичких гимназија, ученик трећег разреда Саво Цвијетић је освојио трећу награду и обезбедио пламан на Српску математичку олимпијаду, а Никола Ненедовић и Михаило Тимотић освојили су похвале. У ,,Б категорији", ученица другог разреда Оливера Томић, освојила је трећу награду, а ученица првог разреда Ивана Милошевић похвалу.

Остали учесници такмичења били су: Лазар Јевтовић и Никола Трифуновић (први разред), Јанко Ђурић, Добрица Цветиновић и Јована Гавриловић (други разред), Милица Вишић (трећи разред) и Стефан Јелић (четврти разред).

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Математика ЗАПАЖЕНИ РЕЗУЛТАТИ УЧЕНИКА ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ НА ДРЖАВНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ МАТЕМАТИКЕ