"Насмешите се са много доброте и мало, мало горчине. Опростите животу и свету што нису савршени."
Душко Радовић

ВЕОМА ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ НА МАТЕМАТИЧКОМ ТУРНИРУ У БУГАРСКОЈ

У суботу, 17. октобра, у бугарском граду Видин одржан је међународни математички турнир "Димитровденско математическо състезание" на коме је учествовало 12 ученика Ваљевске гимназије. То су ученици седмог, осмог, првог и другог разреда из одељења обдарених у математичкој гимназији.  Према коначним резултатима, најуспешнији су били:

• Михаило Тимотић, 1. место у 8. разреду
  • Јован Марковић, 2. место у 7. разреду
  • Нина Матић, 2. место у 1. разреду,
  • Лазар Станковић, 4. место у 8. разреду
  • Марија Огњеновић, 5. место у 2. разреду
  • Анђела Мишковић, 6. место у 1. разреду

Пратиоци ученика на овом такмичењу били су професори Предраг Јевтић и Владимир Мишић.

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Математика ВЕОМА ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ НА МАТЕМАТИЧКОМ ТУРНИРУ У БУГАРСКОЈ