“Говори тихо. Птице ноћас близу нас певају и мени је жао да чују како у гласу нечијем има суза.”
Десанка Максимовић

ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ МАТЕМАТИЧАРА НА МАТЕМАТИЧКОМ ТУРНИРУ МД ,,АРХИМЕДЕС"

Ученици Ваљевске гимназије постигли су одличне резултате на традиционалним математичким турнирима које је у суботу 13. маја организовало математичко друштво ,,Архимедес" из Београда. На 39. првенству средњих школа Републике Србије екипа Ваљевске гимназије освојила је трећу награду, а у појединачној конкуренцији: Михаило Тимотић, ученик првог разреда и Нина Матић, ученица другог разреда, освојили су треће награде, док је матурант Раденко Пејић освојио похвалу.

Ученици седмог и осмог разреда су се на 43. првенству основних школа Републике Србије такмичили као чланови екипе ,,Интеграл - школа за љубитеље математике, Ваљево" и такође постигли изванредне резултате. Ученик седмог разреда Лазар Јевтовић је освојио трећу награду а осмак Јанко Ђурић похвалу. Екипа ,,Интеграл - школа за љубитеље математике, Ваљево" освојила је другу награду.

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Математика ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ МАТЕМАТИЧАРА НА МАТЕМАТИЧКОМ ТУРНИРУ МД ,,АРХИМЕДЕС"