"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

Окружно такмичење из срског језика и језичке културе

На oкружном такмичењу из српског језика и језичке културе, одржаном 20. априла 2013.г. ученици Ваљевске гимназије постигли су изузетан успех. Од 29 ученика, који су се изборили за учешће, четрнаeсторо је освојило пласман на Реубличко такмичење које ће се одржати у Тршићу, 26. маја. Прво место освојили су: Дуња Павловић, ученица I–5; Јована Ашковић, ученица III-1; Марко Миловановић, ученик III-2; Валентина Стевановић, ученица III-5 и Стефан Степановић, ученик IV-6.

Лука Николић, ученик I-3; Марко Тодоровић, ученик I-6; Ивана Јевтић, ученица II-1; Невена Васиљевић, ученица II-6; Јелисавета Симић, ученица IV-7 и Mарко Митровић, ученик IV-7 освојили су друго место.

Ученице првог разреда: Милица Мићић, ученица I-2 и Андријана Ковачевић, уеница I-5 заузеле су треће место.

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Српски језик Окружно такмичење из срског језика и језичке културе