"Изгубити стид значи, на крају крајева, признати себе савршеним."

"Не мораш бити бољи од других, буди само најбољи што можеш."

ЗВУЦИ ПРАВОСЛАВЉА

Дана 26. новембра 2019. године, на годишњицу освећења, Ваљевска гимназија је прославила своју прву славу Свети Јован Златоусти. Тим поводом уприличена је свечаност којој је присуствовао велики број гостију.

Чин резања колача и освећења жита извршио је протојереј-ставрофор Стојадин Павловић уз саслуживање свештеника: протонамесника Невена Лукића, протонамесника Слободана Алексића, јереја Далибора Чкојића и ђакона Драгана Станојевића.

Након резања славског колача, у добром расположењу и духовној радости изведен је музичко-сценски наступ који су приредили чланови социолошке секције под руководством професорке социологије Наде Ковачевић и уз подршку професора музике Марка Томића и Николине Нинић.

Програм је почео казивањем Молитве Светом Јовану Златоусту и читањем кратког житија овог светитеља, а у наставку православни звуци дочарани су казивањем „Завештања неба“ Стефана Немање Светом Сави, као и одломака познатог дела Владике Николаја Велимировића „Молитве на језеру“. Публика је уживала у извођењу три музичке нумере: „Гора јечи“, „Ми смо деца неба“ и „Теци, теци, водо жива“, а чули смо и рецитовање песме „Пренос моштију Светог Владике Николаја“.

Посебну лепоту овом заједничком слављу дала је интерпретација познатог дела Аве Јустина „Срна у изгубљеном рају“.

За крај, гимназијско фолклорно друштво показало је традиционалне ритмове и умеће наше игре извођењем „Калајџијског ора“.

Такође, на овогодишњој свечаности установљена је награда „Свети Јован Златоусти“, коју је директор школе Предраг Јевтић, уз присуство великог броја колега, уручио Доротеји Вуковић, ученици IV разреда билингвалног одељења, која је својим изузетним говорништвом дала велики допринос културном животу школе.

>>> ПРАВИЛНО ПРАЊЕ РУКУ

>>> ПРЕПОРУКЕ ЗА БОРАВАК У ЗАТВОРЕНОМ

>>> УПУТСТВО О МЕРАМА ПРЕВЕНЦИЈЕ ЗА КОРОНА ВИРУС

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ" - ОБАВЕШТЕЊЕ

Услед неповољне епидемиолошке ситуације у вези са вирусом Ковид-19, жири није могао да се састане током лета те је своју одлуку о резултатима Конкурса одложио за месец октобар 2020. Пратите наш сајт.

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“ – ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

>>> 28. ПOEТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ"

>>> РАСПОРЕД ПИСМЕНИХ ПРОВЕРА У 1. ПОЛУГОДИШТУ

>>> НАУЧНИ СКУП "ВЕК И ПО ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ"

>>> УПУТСТВО ЗА МАТУРСКИ РАД 2019/2020

Локација на сајту: Почетна Културна делатност ЗВУЦИ ПРАВОСЛАВЉА

„An honour and a sincere pleasure to visit your school. It is very obvious that you are doing an excellent work! Fantastic students and great teachers! The best combination for a powerful education. Thank you for allowing me to visit you. My warmest regards to all.“

9. III 2020.                  Gregory Dikaios, City College, International Faculty of the University of Sheffield, Thessaloniki

„Огромная благодарность замечательной гимназии в Валево за тёплую встречу и интереснейший рассказ о современной жизни гимназии и её истории от коллектива магистрантов – филологов из Московского городского педагогического университета и проф. Ирины Беляевой.

Надеемся на то, что интерес к русскому языку и культуре возродится, в том числе благодаря нашему возможному сотрудничеству.“

11. февраля 2020 года           Беляева Ирина Анатольевна, профессор Московского городского педагогического университета