"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

НАГРАДЕ ПРОФЕСОРИМА СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ

Друштво за српски језик и књижевност објавило је списак најуспешнијих секција основних и средњих школа у Србији по броју освојених награда на такмичењу ученика средњих школа из књижевности – писмени задатак, литерарне секције, лингвистичке секције, такмичења основношколских и средњошколских листова и часописа 2012 – 2018. год.

Друштво ће ове године у четири категорије наградити најбоље наставнике који су руководиоци поменутих секција, као и менторе на такмичењу за најбољи писмени задатак.

Ваљевска гимназија је једина школа у Србији која ће бити награђена у све четири категорије. Награђени ће бити следећи професори: Милена Милисављевић (шест награда) за такмичење ученика средњих школа из књижевности – најбољи писмени задатак и литерарну секцију; Милена Петровић (четири награде) за лингвистичку секцију; Данијела Голубовић и Круна Глушац (пет награда) за такмичење основношколских и средњошколских листова и часописа.

Награде ће бити додељене на Зимском семинару за наставнике српског језика и књижевности на Филолошком факултету у Београду 7. фебруара 2020. године.

Локација на сајту: Почетна Културна делатност Изложбе