"Животни циљ сваког појединца је увијек исти: напредовање у доброме."
Толстој

ПОЕТСКО ВЕЧЕ НЕБОЈШЕ МИЛОВАНОВИЋА

У четвртак 23. октобра у Центру за културу са почетком у 19 часова одржаће се поетско вече „Приче о песмама  (без певања и плакања)“. На поетској вечери наступиће бивши гимназијалац, глумац "Југословенског драмског позоришта" Небојша Миловановић. Присуство свих ученика и свих разредних старешина је обавезно. Поетско вече се финансира из средстава Ђачког динара.

Небојша Миловановић члан je Југословенског драмског позоришта од 1999. године. Дипломирао je глуму на Факултету драмских уметности у Београду у класи професора доктора Владимира Јевтовића. Играо у филмовима: Лајање на звезде, Буре Барута, Кордон, Оптимисти, Медени месец, Како су ме укралу немци, Плави воз, Ђавоља варош, Бело одело, Нигде. У ТВ серијама Позориште у кући, Оно као љубав, Војна академија, Фолк... У позоришту је имао низ улога у београдским и другим позориштима. Представе: Свињски отац, Проклета авлија, Арсеник и старе чипке, Шине, Млетачки трговац, Вишњик, Швабица, Замак, Београдска трилогија, Кући,Турнеја, Сумњиво лице. За филм "Буре барута" добио је награду за најбољег младог глумца на филмским сусретима у Нишу. За представу Свињски отац добитник је награда на данима комедије у Јагодини, као и на Стеријином позоришту у Новом Саду.

Локација на сајту: Почетна Културна делатност ПОЕТСКО ВЕЧЕ НЕБОЈШЕ МИЛОВАНОВИЋА