"Радост је привилегија оних који скромно мисле о себи."
Душко Радовић

KOНЦЕРТ ЈОВАНЕ РАДОВАНОВИЋ

У уторак 23. 12. 2014. у Свечаној сали Ваљевске гимназије одржаће се клавирски концерт Јоване Радовановић, доцента Факултета уметности у Крагујевцу. Почетак концерта је у 20 часова. На програму су дела Баха, Моцарта и Брамса.

Јована радовановић

биографија

Јована Радовановић је клавирски педагог и пијаниста из Крагујевца. У родном граду је стекла основно и средње музичко образовање у музичкој школи „др Милоје Милојевић“, у класи професорке Наталије Томић, током којег је учествовала на бројним домаћим и интернационалним такмичењима у Србији и иностранству и освајала значајне награде као солиста и члан камерних ансамбала. Неке од тих награда су и I награда (лауреат) на такмичењу "Val Tidone Young Talents Competition" (Италија), 2000, I награда (лауреат) на такмичењу "Grand Prix " (Женева, Швајцарска), 2000.

Накод успешног завршетка средње музичке школе уписује студије на Националној Музичкој Академији Украјине „П.И.Чајковски“ у Кијеву у класи професора Јурија Кота које завршава 2007. године са највишим оценама. Због свих успеха током студија награђена је почасном дипломом Академије након којих уписује мастер студије и успешно их завршава 2008. године. Исте године добија препоруку стручне комисије Националне Музичке Академије Украјине за уписивање највишег степена студија за извођачке уметности, које је 2011. године и завршила. Своје професионално свирачко усавршавање наставља у октобру 2014. године када уписује докторске студије у области камерне музике на Факултету музичких уметности у Београду, у класи проф.Зорице Ћетковић. Од почетка школовања па све до данас сарађивала са признатим и еминентним пијанистима и музичким педагозима као што су: Јуриј Кот (Украјина), Валериј Сигаљевич (Француска), Ирина Алексејчук (Украјина), Жења Аубакирова (Казахстан), Иван Кучер (Украјина).

Током седам година, од 2008, је као наставник клавира у музичкој школи „др Милоје Милојеић“ у Крагујевцу са ученицима остварила завидне резултате на републичким и међународним такмичењима (47 награда, међу којима су 30 првих, 3 звања лауреата и 2 специјалне награде). Као сарадник  у настави на Филолошко-уметничком факултету у Крагујевцу на одсеку за клавир (вежбе-главни предмет) радила је од 2010.-2012. године а од септембра 2013. године је запослена као доцент на истом факултету.

Године 2011. започиње активну и успешну сарадњу са виолончелистом Филипом Томићем,

која траје и данас. Наступала је са оркестром „Уједињени гудачи Србије“ и солистом Матејом Маринковићем-виолина, као и на фестивалу Musica Sete 2013. у Француској са Orchestre de Chambre United Strings of Europe, Royal Academy of London и са солистом Љубишом Јовановићем-флаута, под диригентском палицом Franc Fontcouberte (Француска). Уз озбиљан педагошки рад и сопствену даљу едукацију посвећено и интензивно ради на креирању пијанистичке каријере коју гради као солиста и члан камерних ансамбала.

Наступала је у Македонији, Украјини, Француској, Белгији, Луксембургу, Немачкој, Кипру, Босни и Херцеговини, Црној Гори и готово свим градовима Србије, као и на фестивалима Октох (Србија), Euro-Med Youth Music Expo (Кипар), Musica Sete 2013 (Француска) и Convivium Musicum (Србија).

Локација на сајту: Почетна Културна делатност KOНЦЕРТ ЈОВАНЕ РАДОВАНОВИЋ