"Радост је привилегија оних који скромно мисле о себи."
Душко Радовић

19. ПОЗОРИШНИ СУСРЕТИ ГИМНАЗИЈА СРБИЈЕ - ГИМНАЗИЈАЛЦИ НА ВИСИНИ ЗАДАТКА

И ове године Ваљевска гимназија оправдала је своју вишегодишњу успешну традицију учешћа на Сусретима гимназија у Крагујевцу  представом ,,Неугасли цветови српске ватре“ рађеној по тексту и режији професорке Анђелке Видаковић-Цвркотић. Гимназијалци су још једном успели да врло емотивно  изведу и изнесу ову дирљиву причу о матурантима Ваљевске гимназије који су изашавши из школских клупа одмах ступили на бојиште.

Снажну емоцију, посвећеност и младалачку енергију препознала је и крагујевачка публика која није штедела дланове, па чак ни сузе. Громогласни аплауз и поклон на бис  били су знак да је остављен више него добар утисак. Уз бројне коментаре за одличну и зрелу глуму,  аутентичне костиме и ефектну сцену уз минимално сценографије, професорка Цвркотић добила је изузетне похвале за оригиналност сценарија, врло лепо осмишљену и изведену причу уз изузетну симболику. Неизмерна помоћ и подршка целој представи били су професор српског језика Милан Поповић задужен за организацију,  професорка ликовног Наташа Кристић, која је била заслужна за сценографију, професори музичког Владимир Јанковић и Јелена Дамњановић, професорка Бојана Којић и хор школе. Округли сто, који се традиционално одржава на крају сваког такмичарског дана, само је сабрао и средио дивне утиске којима је обиловао наступ. Успешно извођење прослављено је уз пуно песме и игре, заједно са домаћинима- крагујевачким гимназијалцима.

Позоришни сусрети трају до 25. априла када ће бити саопштена одлука жирија који чине редитељ Милош Миловановић и глумци Сања Тодоровић Матејић и Ђорђе Ђоковић. Позоришни сусрети су званично такмичење ученика гимназија Србије, установљено Годишњим календаром Министарства просвете републике Србије. Награђују се најбољи ученички драмски текст, најбоља ученичка режија, ученичка сценографија, ученички костим, најбоља музика, сценски покрет, сценски говор, колективна игра, епизодна мушка и женска улога, главна мушка и женска улога и најбоља представа у целини. Публика има могућност оцењивања представа, поводом тога додељује се и награда публике. Завршна свечаност биће одржана 26. априла и том приликом биће објављени добитници награда

Локација на сајту: Почетна Културна делатност 19. ПОЗОРИШНИ СУСРЕТИ ГИМНАЗИЈА СРБИЈЕ - ГИМНАЗИЈАЛЦИ НА ВИСИНИ ЗАДАТКА