"Чудно је како је мало потребно да будемо сретни, и још чудније: како нам често баш то мало недостаје!"
Иво Андрић

НАГРАДЕ ЗАДУЖБИНЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“

У понедељак, 25, јуна 2018. године, у Задужбини „Доситеј Обрадовић“, уручене су награде победницима Четрнаестог литерарног конкурса за ученике средњих школа. Прва наградa за есеј на тему „Речи су слатка храна којом се храни душа“ додељена је Наталији Нађи Радосављевић, ученици II-4, а похвала Ани Косић, ученици II-4. Награде у виду књига уручене су и професорки Милени Милисављевић за менторски рад.

Више о резултатима конкурса и додели награда на адреси

Награде и похвале ученицима и њиховим менторима уручили су књижевница Марија Бишоф, председник жирија, професорка Наташа Кљајић, члан жирија и проф. др Душан Иванић, председник Управног одбора Задужбине. Првонаграђени су читали своје радове и још једанпут оставили импресиван утисак како на жири, тако и на публику.

На конкурсу је учествовало 35 школа из 29 градова из Србије и Републике Српске.Жири је прегледао 83 рада. Две основне теме биле су засноване на цитатима из дела Доситеја Обрадовића: „Шта ваља старији младим да казују“ и „Речи су слатка храна којом се храни душа“.

Локација на сајту: Почетна Издавачка делатност