"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

ПОСЕТА СУБОТИЧКОЈ ГИМНАЗИЈИ

Поводом Дана школе гимназије „Светозар Марковић“, наша школа организовала је традиционалну посету Суботици. Ваљевску гимназију су представљали ђаци: Ива Јовановић II-6, Сања Недељковић II-6, Александар Трифковић IV-5, Матеја Мирковић IV-4, Јанко Вујић IV-2 и Растко Јаковљевић IV-2.

Наступали су у такмичењу у одбојци и то као мешовита екипа. Са ученицима су ишли и професори: Александра Јевтић, Снежана Ђурђевић, Анђелка Јеремић, Горан Митровић, Марко Томић и Предраг Јевтић, директор школе. Љубазни домаћини, лепо време, предиван обилазак винарије Звонко Богдан, а затим комплекса на језеру Палић, позитивно расположење, били су потврда да ћемо се лепо провести у посети пријатељској школи. Централни део обележавања Дана школе била је ђачка приредба, програм је био разноврстан уз одличан школски тамбурашки оркестар. Ђаци су се сјајно провели са својим домаћинима, а професори су са својим колегама највише причали о ИТ одељењу, проблемима школског простора и новим заједничким плановима. Ново виђање и дружење договорено је за Дан наше школе.