“Говори тихо. Птице ноћас близу нас певају и мени је жао да чују како у гласу нечијем има суза.”
Десанка Максимовић

ФИЛОЛОШКИ СУСРЕТИ У СРЕМСКИМ КАРЛОВЦИМА

У Сремским Карловцима 17. и 18. априла 2019. г. одржани су трећи Филолошки сусрети. Учествовали су професори и ученици Филолошке, Ваљевске, Крушевачке, Крагујевачке, Суботичке, Бањалучке и Карловачке гимназије.

Првог дана промовисан је зборник Стазе Иве Андрића у издању Филолошке гимназије и Завода за унапређивање образовања и васпитања. Одражан је округли сто Народна књижевност као педагошки садржај и као културна вредност у нашем времену. Приређено је поетско вече посвећено Мики Антићу Кад сам био гарав. Поезију су казивали прваци Српског народног позоришта Југослав Крајнов и Сања Ристић Крајнов. Представљена је Филолошка гимназија „Деже Костолањи“ из Суботице. Други дан је био посвећен књижевном стваралаштву Ђорђа Сладоја.

У размени литерарних секција учествовали су представници литерарне секције наше школе: Дуња Гаврић, Сања Петровић, Андријана Ивановић, Катарина Мирковић, Софија Савић и проф. Милена Милисављевић. Програм другог дана пратили су педагог Јасмина Момчиловић и директор школе Предраг Јевтић.

Садржајни, занимљиви и иновативни, Филолошки сусрети су прави примери добре праксе. Координатор Филолошких сусрета је др Маја Стокин, професор књижевностти у Карловачкој гимназије.

Локација на сајту: Почетна Алумни