"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

СТРУЧНА ЕКСКУРЗИЈА АКТИВА ЗА ФИЗИКУ ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

У петак 15.12. 2017 године је група од 95 ученика Ваљевске гимназије била у посети астрономском Планетаријуму на Калемегдану у Београду у којем је могла да чује изванредно предавање посвећено Сунчевом систему и сазвежђима на небеској сфери праћено симулацијом астроносмких догађаја под планетаријумском куполом.

Након ове дестинације уследила је посета Фестивалу науке, једанаестом по реду, на Београдском сајму на којем су ђаци били у прилици да присуствују најбољој научној забави за све узрасте и изађу на црту највећим научним изазовима и да у непосредном контакту са научницима испробају различите научне експерименте. Вође пута су биле Предраг Стефановић и Дејан Ђокић.

Локација на сајту: Почетна Алумни Чланарина