"Чудно је како је мало потребно да будемо сретни, и још чудније: како нам често баш то мало недостаје!"
Иво Андрић

НИНА МАТИЋ У КВАЛИФИКАЦИЈАМА ЗА ЕКИПУ СРБИЈЕ

У суботу 18. новембра у Математичкој гимназији одржано је изборно такмичење за Седму европску математичку олимпијаду за девојке (EGMO 2018) која ће се одржати у априлу следеће године у Фиренци (Италија). На основу резултата са овогодишњег Државног такмичења из математике на изборно такмичење позвано је 18 девојака из селе Србије. Међу њима била је и Нина Матић ученица трећег разреда ученица Ваљевске гимназије, одељења за обдарене у математичкој гимназији и постигла је изванредан успех, деобом 4. и 5. места.

Тиме је Нина Матић стекла право да учествује на додатном такмичењу за попуну четвртог члана екипе Србије. Додатно такмичење ће се одржати у нашој школи у суботу 02.12.2017.