"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

У суботу 10. марта 2018. на Машинском факултету у Београду одржано је Државно такмичење из математике ученика средњих школа. На овом такмичењу учествовало је 10 ученика Ваљевске гимназије, а најбоље резултате су постигли Стефан Јелић, ученик трећег разреда, који је освојио трећу награду у Б категорији и Никола Ненедовић, ученик другог разреда, који је освојио похвалу у А категорији.

Остали учесници такмичења били су: Јанко Ђурић, Добрица Цветиновић и Оливера Томић из првог разреда, Михаило Тимотић, Саво Цвијетић и Милица Вишић из другог разреда, Нина Матић, ученица трећег разреда и Матија Додовић, ученик четвртог разреда.