"Насмешите се са много доброте и мало, мало горчине. Опростите животу и свету што нису савршени."
Душко Радовић

УЧЕШЋЕ ГИМНАЗИЈАЛАЦА НА ФЕСТИВАЛУ У ТЕМИШВАРУ

Theater AG- позоришна секција на немачком језику учествовала је на Позоришном фестивалу младих на немачком језику у Темишвару/  Румунијa  ( Јugend theater festival ). Ученици су извели представу „Професионалац“ која је премијерно изведена на овом  Фестивалу у Немачком градском позоришту.

Главне улоге  успешно су одиграли Давид Јанковић III-5 и Ленка Живановић II-5 уз подршку других чланова секције. Током боравка у Темишвару ученици су имали прилике да учествују у раду позоришних радионица са истакнутим позоришним педагозима на немачком језику  и погледају представе других учесника Фестивала.  Ово је четврто учешће наше позоришне секције на овом интернационалном фестивалу на коме смо били  једина позоришна група   из Србије.