"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

ОДЛИЧАН УСПЕХ НАШИХ УЧЕНИКА НА МЕЂУНАРОДНОМ ТАКМИЧЕЊУ МАТЕМАТИЧКИХ ГИМНАЗИЈА

Ученици одељења обдарених у математичкој гимназији Ваљевске гимназије по традицији настављају са низањем успеха на међународним такмичењима из математике, физике, и програмирања. У периоду од 26. до 29. јуна ове године у Београду је одржан Шести Куп Математичке гимназије, интернационално такмичење из математике, физике, и програмирања.

Ученици Ваљевске гимназије равноправно су одмерили снаге са 28 тимова из 12 европских земаља - Босне и Херцеговине (Републике Српске), Бугарске, Немачке, Грчке, Мађарске, Македоније, Црне Горе, Румуније, Русије, Србије, Словеније и Велике Британије. Четворочлана екипа наше школе освојила је укупно седам медаља, постигнувши завидан резултат екипно.

Појединачно, медаље су освојили сви наши такмичари и то:

Саво Цвијетић II-1: математика-сребро, физика-сребро, програмирање-сребро

Добрица Цветиновић I-1: математика-бронза, физика-бронза