"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

ПОСЕТА СУБОТИЧКОЈ ГИМНАЗИЈИ

Поводом Дана школе гимназије „Светозар Марковић“ у Суботици, наша школа организовала је традиционалну посету 2. и 3. октобра. Ваљевску гимназију су представљали ђаци: Ива Јовановић I-6, Наталија Урошевић I-6, Јована Вујић III-4, Матеја Мирковић III-4, Јанко Вујић III-2 и Растко Јаковљевић III-2.

Наступали су у такмичењу у одбојци као мешовита екипа. Са ученицима су ишли и професори: Александра Јевтић, Сања Гњато, Неда Милошевић, Драган Ђурђевић, Марко Томић и Предраг Јевтић, директор школе. Љубазни домаћини, лепо време, предиван обилазак центра Суботице, размена тренутних школских постигнућа, позитивно расположење, били су потврда да ћемо се лепо прoвeсти у посети пријатељској школи. Централни део обележавања дана школе била је ђачка приредба. Пуно музике, балета и одличан школски тамбурашки оркестар били су носиоци програма. Ђаци су се сјајно провели са својим домаћинима а професори су са својим колегама највише причали о електронском дневнику, ИТ одељењу и плановима заједничке екскурзије колектива. Ново виђање и дружење договорено је за предстојећи Дан наше школе.