"Насмешите се са много доброте и мало, мало горчине. Опростите животу и свету што нису савршени."
Душко Радовић

Гостовање Микела Цветановића

Микел Цветановић је сениорски инжењер свемирског софтверског система, тренутно запослен у НАСИ. Пореклом је из Србије. Гостовао је у Ваљевској гимназији 17. октобра 2019. године и ученицима одржао предавање на тему свемира.

Презентацију је почео списком диплома и смерова које је потребно да имате да бисте се бавили свемирским софтвером. Објаснио је шта је свемир и шта га све чини, процес лансирања сателита, циклус развијања било каквог софтвера и укључио у презентацију корисне програме који се могу наћи на интернету.

Након презентације уследио је период питања. Ученици су се занимали када, како и зашто је почео да се бави програмирањем, како је изгледао његов пут до успеха, али и да ли је у детињству имао и других занимања.

Видео снимак презентације можете пронаћи на линку: