"Насмешите се са много доброте и мало, мало горчине. Опростите животу и свету што нису савршени."
Душко Радовић

ПРОМОЦИЈА МОНОГРАФИЈЕ ДЕЈАН МИЈАЧ

У суботу, 25. новембра, у свечаној сали је представљена монографија о истакнутом позоришном редитељу Дејану Мијачу, ауторке Даринке Николић, у издању Српског народног позоришта. Госте је у уводном говору поздравио директор школе др Војислав Андрић. На промоцији су говорили ауторка монографије, новинарка и позоришна критичарка, Александар Милосављевић, позоришни критичар и уредник издања, и Војислав Брајовић, драмски уметник. Ученици Доротеја Вуковић и Вук Огњеновић су читали делове из монографије.

Ова промоција је била прилика и да се изради портрет нашег редитеља, некадашњег ученика Ваљевске гимназије, и да се постави у Галерију знаменитих.