"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

СВЕЧАНА СЕДНИЦА НАСТАВНИЧКОГ ВЕЋА, 147 ГОДИНА ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

Поводом прослављања 147 година Ваљевске гимназије, у четвртак, 23. новембра 2017. године у свечаној сали наше школе одржана је Свечана садница Наставничког већа, Савета родитеља и Школског одбора.

Гостима је, у име ученика, професора и сарадника гимназије, добродошлицу пожелео Гимназијски хор и диригент, професор Владимир Јанковић уз корепетицију професорке Неде Думић, извођењем Гимназијске химне и родољубиве химне „Востани Сербије“. Присутнима се обратио и директор школе, проф. др Војислав Андрић.

Ученици наше школе, рецитатори - Јелена Лончар и Вук Огњеновић, чији је ментор професорка српског језика и књижевности Вера Ваш, говорили су стихове Васка Попе и Милоша Петровића.

Поводом овогодишњег обележавања 45 година постојања и промоције стотог броја „Гимназијалца“, ученица првог разреда Нина Маровић, прочитала је први текст, првог броја „Гимназијалца“.

Драмски студио Ваљевске гимназије извео је део представе „Злостављање“, за чији је сценарио и режију заслужан професор српског језика и књижевности Милан Поповић. Главне улоге додељене су Доротеји Вуковић и Вељку Ускоковићу, ученицима наше школе.

Музички део програма увеличали су звуци флауте професорке Мине Радић, гитаре Виктора Ђукнића и клавира Митра Аврамовића, ученика првог разреда Ваљевске гимназије.