"Насмешите се са много доброте и мало, мало горчине. Опростите животу и свету што нису савршени."
Душко Радовић

СВЕЧАНА СЕДНИЦА НАСТАВНИЧКОГ ВЕЋА, 147 ГОДИНА ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

Поводом прослављања 147 година Ваљевске гимназије, у четвртак, 23. новембра 2017. године у свечаној сали наше школе одржана је Свечана садница Наставничког већа, Савета родитеља и Школског одбора.

Гостима је, у име ученика, професора и сарадника гимназије, добродошлицу пожелео Гимназијски хор и диригент, професор Владимир Јанковић уз корепетицију професорке Неде Думић, извођењем Гимназијске химне и родољубиве химне „Востани Сербије“. Присутнима се обратио и директор школе, проф. др Војислав Андрић.

Ученици наше школе, рецитатори - Јелена Лончар и Вук Огњеновић, чији је ментор професорка српског језика и књижевности Вера Ваш, говорили су стихове Васка Попе и Милоша Петровића.

Поводом овогодишњег обележавања 45 година постојања и промоције стотог броја „Гимназијалца“, ученица првог разреда Нина Маровић, прочитала је први текст, првог броја „Гимназијалца“.

Драмски студио Ваљевске гимназије извео је део представе „Злостављање“, за чији је сценарио и режију заслужан професор српског језика и књижевности Милан Поповић. Главне улоге додељене су Доротеји Вуковић и Вељку Ускоковићу, ученицима наше школе.

Музички део програма увеличали су звуци флауте професорке Мине Радић, гитаре Виктора Ђукнића и клавира Митра Аврамовића, ученика првог разреда Ваљевске гимназије.