"Радост је привилегија оних који скромно мисле о себи."
Душко Радовић

ПРЕДСТАВЉАЊЕ КЊИГЕ АКО ЉУБАВ НИСМО

У уторак, 20. фебруара 2018. године, у свечаниј сали, у сусрет Дану матерњег језика, и као знак подршке акцији Читај гласно Друштва школских библиотекара Србије, литерарна секција и Клуб читалаца Ваљевске гимназије, организовали су представљање песничке збирка Ако љубав нисмо др Душка Бабића, писца, есејисте, приређивача уџбеника, директора Филолошке гимназије у Београду.

О књизи су говорили књижевник Драган Лакићевић, главни уредник Српске књижевне задруге и професорка Милена Милисављевић. Поезију су казивали аутор др Душко Бабић и рецитатори наше школе. Музички облик песми Радуј се душо дали су матуранти Анђела Тешић и Марко Глогиња. У улози водитеља била је Тамара Спасојевић, ученица другог разреда двојезичног одељења.

Добродошлицу гостима пожелео је директор школе др Војислав Андрић. Тајновите меандре љубави, како у рецензији књиге Ако је то љубав поетске просторе Душка Бабића назива Ноел Путник, приближили су рецитатори: Анђела Тешић IV-4, Павле Игњатовић II-7, Динка Радосављевић II-5, Михаило Недељковић II-4, Катарина Младеновић II-4, Јелена Лончар IV-4, Мина Томић II-6, Вукан Арсенијевић IV-1, Вук Огњеновић II-3, Тамара Спасојевић II-6, Марија Огњеновић IV-1 и Доротеја Вуковић II-6.

Ако љубав нисмо je пета песничка збирка Душка Бабића. Изашла је у едицији Атлас коју у Српској књижевној задрузи зову предворјем Кола. Иако је штампана пре неколико месеци, нашла је примену у наставној и ваннаставној пракси Ваљевске гимназије. То је поезија са којом се трага за светлошћу, за стваралачким изворима, развија култура сећања као и демографска култура.

Чланови литерарне секције и Клуба читалаца делили су посетиоцима изабране стихове Душка Бабића.