"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

Лепа реч - гвоздена врата отвара

Ученице Ваљевске гимназије, Жељка Ранковић, Верица Михаиловић и Јелисавета Новаковић су учествовале овог лета на семинару „Лепа реч – гвоздена врата отвара“, међу још око сто ученика са Косова и Метохије, Републике Српске, гостима из Будимпеште, Вуковара и волонтера организације „Уједињена Србија“, која је и покрила цео пројекат.

Само учешће на семинару значи да су се радови ученица нашли међу сто изабраних радова на тему „Опрости“, која је расписана у оквиру литерарног конкурса „Најлепше српске речи се пишу ћирилицом“, који је био расписан у свим средњим школама Србије и Републике Српске. Учешће на семинару је награда само по себи, с обзиром на то да су учесници имали организован занимљив и поучан програм сачињен од разних предавања о ћирилици, моралности, посета знаменостима Београда, пловидба Дунавом и Савом, спортски дан... Учесници семинара били су смештени у ђачком дому „Алекса Дејовић“ на Звездари, од 16. до 20. Јула 2012. године, а завршна свечаност, на којој су проглашена прва три награђена рада одржана је у згради Ректората Универзитета. Међу прва три награђена рада, нашла се и ученица наше школе, Јелисавета Новаковић, која је заузела друго место, а радови друге две ученице, Жељке Ранковић и Верице Михаиловић, нашли су се међу првих 30 радова.