"Образовање је најмоћније оружје које можете употребити да промените свет."
Нелсон Мендела

„ПЕСНИЧЕ НАРОДА МОГ“ - 49. СМОТРА РЕЦИТАТОРА СРБИЈЕ

У петак, 19. Маја 2017. у великој сали Центра за културу, одржано је 49. републичко такмичење у рецитовању. У категорији старији узраст, у конкуренцији 35 такмичара, победила је Доротеја Вуковић, ученица првог разреда која је говорила песму Живот из кесице Хелене Петровић.

Доротеја је проглашена и за апсолутног победника Смотре, освојивши тако и Плакету „Бранивој Ђорђевић“ коју додељује општина Велика Плана као први организатор Смотре рецитатора. Доротејин ментор је професор Вера Ваш.