"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

ДЕВЕТ МЕДАЉА НА МЕЂУНАРОДНОМ КУПУ МАТЕМАТИЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ

На 5. међународном Купу Математичке гимназије, који је у Београду одржан од 26. јуна до 1. јула, екипа Ваљевске гимназије постигла је изванредан успех, освојивши 9 медаља на такмичењима из математике, физике и програмирања.

Такмичење је намењено ученицима до 16 година старости, а нашу екипу чинили су: Јован Марковић (8. разред), Михаило Тимотић (1. разред), Саво Свијетић (1. разред) и Никола Ненадовић (1 разред).

• Математика 4 медаље - сребрне: Јован Марковић и Михаило Тимотић, бронзане: Никола Ненадовић и Саво Цвијетић;
  • Физика 3 медаље - златна Саво Цвијетић и сребрне: Михаило Тимотић и Јован Марковић;
  • Програмирање 2 медаље - бронзане: Јован Марковић и Саво Цвијетић.

Вође екипе на овом такмичењу су професори Вељко Ћировић и Дејан Ђокић.