"Образовање је најмоћније оружје које можете употребити да промените свет."
Нелсон Мендела

ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ НА ДРЖАВНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ФИЗИКЕ

Четрнаест ученика Ваљевске гимназије учествовало је на Државном такмичењу из физике које је у суботу 25. марта одржано у Кладову у гимназији "Свети Сава". На такмичењу су постигнути запажени резултати. У оквиру бозонске категорије, у којој се такмиче ученици из одељења математичких гимназија, најуспешнији су били Нина Матић (ученица другог разреда) и Никола Ненадовић (ученик првог разреда) који су освојили друге награде, затим, Михаило Тимотић (ученик првог разреда) који је освојио трећу награду. Ученици првог разреда: Лазар Станковић, Немања Грујичић, и Саво Цвијетић су освојили похвале.