"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

УСПЕХ НА 21. ПОЗОРИШНИМ СУСРЕТИМА ГИМНАЗИЈА У КРАГУЈЕВЦУ

На 21. Позоришним сусретима ученика гимназија у Крагујевцу, ученици Ваљевске гимназије - актери позоришне представе ,,Јазавац пред судом" коју је по истоименом књижевном делу Петра Кочића адаптирао и режирао професор Милан Поповић, освојили су две прве награде:

• прву награду за главну мушку улогу добио је Вељко Ускоковић (ученик другог разреда) за улогу Давида Штрпца;
  • прву награду за епизодну женску улогу добила је Доротеја Вуковић (ученица првог разреда) за улогу Давидове жене.
Награде ће ученицима Ваљевске гимназије бити уручене вечерас у 18 часова, на завршној свечаности 21. Позоришних сусрета ученика гимназија у Kњажевско-српском театру у Крагујевцу.