"Изгубити стид значи, на крају крајева, признати себе савршеним."

ЗАЈЕДНИЧКЕ АКТИВНОСТИ У БОРАВКУ ЗА ДЕЦУ И МЛАДЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ

Наши ученици су 5. октобра учествовали у активностима поводом Дечје недеље у Боравку за децу и младе са сметњама у развоју. Андријана Мирић, Валентина Димитрић, Тамара Ђурић, Слађана Живановић и Ђурђија Живановић, ученице III-5 и Милица Станковић, ученица II-7, су том приликом заједнички са младима из Боравка, реализовали активност „Наша мека, топла књига“ и направили тиху књигу.

Ова књига представља активну књигу, која подстиче сазнајне, интелектуалне и фине моторичке способности. Овим активностима се развија прихватање различитости, толеранција и заједничко стварање, на прихватљив начин, за децу са сметњама у развоју и децу из редовне наставе.