Dec 01

Održan 3. INTEGRAL KUP u Valjevu

U subotu 30. 11. 2019. godine u Valjevu je održan 3. matematički turnir ,,Integral kup“.  Na turniru se takmičilo 110 takmičara iz Srbije i Crne Gore, a najuspešnije su bile ekipe: (1) Matematičke gimnazije, (2) Valjevske gimnazije i (3) Gimnazije ,,Svetozar Marković“ iz Niša.

Bilten turnira u kome su objavljeni zadaci možete preuzeti ovde.
Spiskove nagrađenih takmičara po kategorijama možete pogledati ovde.

Sep 13

3. Medjunarodni matematički turnir ,,Integral kup” Valjevo 2019.

Treći medjunarodni matematički turnir ,,Integral kup” biće održan 30.11.2019. u Valjevu.

Detaljnije>>>

Uskoro će na sajtu biti azurirane jos neke informacije koje se odnose na ovogodisnje izdanje turnira.

Dec 03

Zadaci i rešenja zadataka sa 2. Integral kupa

Zadatke i rešenja zadataka sa 2. Integral kupa održanog u subotu 2. 12. u Valjevu moguće je videti ovde:

Dec 02

Резултати 2. ,,Интеграл купа”

Списак ученика освајача медаља на 2. математичком ,,Интеграл купу”, одржаном 2. 12. у Ваљеву може се видети овде.

Sep 28

2. MATEMATIČKI ,,INTEGRAL KUP”, VALJEVO 2017

INT KUP LOGO 2017Matemačički turnir „Integral kup“ je matematičko takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola, uzrasta od 13 do 17 godina (od VII razreda osnovne do II razreda srednje škole) iz Srbije i zemalja regiona i revijalno za učenike VI razreda iz Valjeva.

Pokretači i organizatori turnira su Podružnica matematičara Valjevo i Valjevska gimnazija, a turnir je jedna od mnogobrojnih aktivnosti popularizacije matematike i podrške mladim talentima koje preduzimaju Podružnica matematičara Valjevo i Valjevska gimnazija. Turnir se održava po drugi put i sledi namere organizatora da bude jedna od pripremnih aktivnosti obdarenih mladih matematičara za takmičenja koja slede.

Ciljevi turnira su popularizacija matematike, približavanje nauke mladima, razvoj takmičarskog duha i podrška talentima iz različitih sredina da se zbližavaju i učestvuju u zajedničkim kreativnim aktivnostima.

Turnir će biti održan u subotu, 02. decembra 2017.

sa sledećom satnicom:

• Otvaranje turnira u 10,00 sati
  • Trajanje turnira od 10,30 do 13,00 sati
  • Ručak za učesnike turnira od 13,00 sati
  • Obilazak Valjeva od 14,00 sati
  • Saopštavanje preliminarnih rezultata u 15,30 sati
  • Saopštavanje konačnih rezultata i dodela medalja od 16,30 sati

Turnir je pozivnog karaktera. Ekipa jedne škole iz Srbije može imati najviše 8 učenika, i to najviše 2 učenika po razredu. Ekipe iz inostranstva broje 4 učenika i to po 2 učenika I i II razreda srednje škole. Sa svakom ekipom prijavljuje se vođa ekipe koji će sarađivati sa organizatorima u cilju uspešne realizacije turnira. Za ekipe iz inostranstva organizatori snose troškove boravka u Valjevu od 01. 12. do 03. 12. 2017.

Prijave se vrše najkasnije do 24. novembra 2017. elektronskim putem na ovom sajtu ili ne e-mail adresu dms.valjevo@gmail.com

Prijavni mejl treba da sadrži: naziv škole i njenu adresu, imena svih takmičara i njihove razrede, kao i ime prezime vođe ekipe i njegov broj telefona i e-mail za kontakt.

Dec 03

Održan prvi Integral kup u Valjevu

Danas je u Valjevu održan prvi Integral kup, matematički turnir za učenike osnovnih i srednjih škola.

Rezultate turnira možete videti ovde.

Nov 28

Raspored aktivnosti na dan turnira

Raspored aktivnosti vezanih za turnir u subotu 03.12.2016.

• Doček učesnika, prijava i sastanak sa vođama ekipa od 09:30 h
  • Otvaranje turnira je u Svečanoj sali Valjevske gimnazije u 10:00 h
  • Rasporedjivanje takmičara po učionicama je od 10:20 h
  • Vreme predviđeno za izradu zadataka je od 10:30 do 13:00 h
  • Pauza za ručak i obilazak Valjeva od 13:00 do 15:00 h
  • Preliminarni rezultati planirani su za 15:30h
  • Konačni rezultati i dodela nagrada u 16:30h

Prateće aktivnosti

• Svečano obeležavanje 30 godina rada kole za ljubitelje matematike ,,Integral” – 10,30h
  • Stručni skup / seminar za nastavnike – 11h

Nov 08

Prijava ekipe

Prijavu ekipe za turnir možete obaiti direktno sa ovog sajta.

POPUNI OBRAZAC

Nov 07

Stručni skup ,,Metodička radionica – unapređenje rada sa decom obdarenom za matematiku”

U danu realizacije matematičkog turnira ,,Integral kup” biće održan stručni skup o unapređenju rada sa decom obdarenom u oblasti matematike. Pozivamo vas da uzmete ucesca. Detaljnije.

Nov 04

Matematički turnir ,,Integral kup” u Valjevu

zaikOve godine biće organizovan 1. matematički turnir ,,Integral kup” u Valjevu namenjen učenicima od 7. razreda osnovne do 2. razreda srednje škole, iz Srbije i zemalja iz okruženja, kao i za učenike 6. razreda samo iz Valjeva.

Organizatori Podružnica matematičara Valjevo, kao stručno društvo matematičara i informatičara Kolubarskog okruga i Valjevska gimnazija kao institucija sa 146 godina rada učiniće sve da turnir bude visokog kvaliteta i mladim matematičarima pruži pravi užitak i podsticaj za dalji rad.

Prijave se primaju do 25. 11. 2016.

Sve o propozicijama za prijave ekupa možete naći u meniju O organizaciji -> Prijava ekipe