Nov 28

Rezultati 4. Integral kup 2020.

Spisak nagrađenih učenika na 4. Integral kupu možete preuzeti ovde.

Nov 28

4. ,,Integral kup” – Zadaci i rešenja

1-2 razred gimnazije

Zadaci Rešenja

SLO / HUN

7-8 razred OŠ

Zadaci  Rešenja

6. razred OŠ

Zadaci Rešenja

Nov 23

Učesnici turnira ,,Integral kup 2020″

Zadovoljstvo nam je da predstavimo učesnike turnira ,,Integral kup” koji dolaze iz pet država regiona. Spisak je u nastavku vesti.

Read the rest of this entry »

Nov 23

Osnovna pravila za organizaciju turnira

Osnovna pravila za organizaciju turnira na srpskom i engleskom jeziku možete pročitati ovde

Oct 04

4. ,,INTEGRAL KUP” ONLINE 2020

Četvrti ,,Integral kup” biće održan u subotu 28. 11. 2020. godine. Pored takmičarske funkcije, ovaj turnir okuplja najbolje mlade matematičare, promoviše i predstavlja domaćine, grad Valjevo i okolinu u pozitivnom svetlu svim učesnicima turnira, širi prijateljstva i stvara nove mostove saradnje.

Imajući u vidu aktuelnu epidemiološku situaciju, odlučili smo se da turnir bude održan na internetu

sa sledećom satnicom:

• otvaranje turnira i predstavljanje ekipa učesnica u 10,00 sati (Zoom)
  • rešavanje zadataka od 10,30 do 13,00 sati
  • rezultati turnira biće objavljeni do 19 sati na internetu.

Read the rest of this entry »

Dec 01

Održan 3. INTEGRAL KUP u Valjevu

U subotu 30. 11. 2019. godine u Valjevu je održan 3. matematički turnir ,,Integral kup“.  Na turniru se takmičilo 110 takmičara iz Srbije i Crne Gore, a najuspešnije su bile ekipe: (1) Matematičke gimnazije, (2) Valjevske gimnazije i (3) Gimnazije ,,Svetozar Marković“ iz Niša.

Bilten turnira u kome su objavljeni zadaci možete preuzeti ovde.
Spiskove nagrađenih takmičara po kategorijama možete pogledati ovde.

Sep 13

3. Medjunarodni matematički turnir ,,Integral kup” Valjevo 2019.

Treći medjunarodni matematički turnir ,,Integral kup” biće održan 30.11.2019. u Valjevu.

Detaljnije>>>

Uskoro će na sajtu biti azurirane jos neke informacije koje se odnose na ovogodisnje izdanje turnira.

Dec 03

Zadaci i rešenja zadataka sa 2. Integral kupa

Zadatke i rešenja zadataka sa 2. Integral kupa održanog u subotu 2. 12. u Valjevu moguće je videti ovde:

Dec 02

Резултати 2. ,,Интеграл купа”

Списак ученика освајача медаља на 2. математичком ,,Интеграл купу”, одржаном 2. 12. у Ваљеву може се видети овде.

Sep 28

2. MATEMATIČKI ,,INTEGRAL KUP”, VALJEVO 2017

INT KUP LOGO 2017Matemačički turnir „Integral kup“ je matematičko takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola, uzrasta od 13 do 17 godina (od VII razreda osnovne do II razreda srednje škole) iz Srbije i zemalja regiona i revijalno za učenike VI razreda iz Valjeva.

Pokretači i organizatori turnira su Podružnica matematičara Valjevo i Valjevska gimnazija, a turnir je jedna od mnogobrojnih aktivnosti popularizacije matematike i podrške mladim talentima koje preduzimaju Podružnica matematičara Valjevo i Valjevska gimnazija. Turnir se održava po drugi put i sledi namere organizatora da bude jedna od pripremnih aktivnosti obdarenih mladih matematičara za takmičenja koja slede.

Ciljevi turnira su popularizacija matematike, približavanje nauke mladima, razvoj takmičarskog duha i podrška talentima iz različitih sredina da se zbližavaju i učestvuju u zajedničkim kreativnim aktivnostima.

Turnir će biti održan u subotu, 02. decembra 2017.

sa sledećom satnicom:

• Otvaranje turnira u 10,00 sati
  • Trajanje turnira od 10,30 do 13,00 sati
  • Ručak za učesnike turnira od 13,00 sati
  • Obilazak Valjeva od 14,00 sati
  • Saopštavanje preliminarnih rezultata u 15,30 sati
  • Saopštavanje konačnih rezultata i dodela medalja od 16,30 sati

Turnir je pozivnog karaktera. Ekipa jedne škole iz Srbije može imati najviše 8 učenika, i to najviše 2 učenika po razredu. Ekipe iz inostranstva broje 4 učenika i to po 2 učenika I i II razreda srednje škole. Sa svakom ekipom prijavljuje se vođa ekipe koji će sarađivati sa organizatorima u cilju uspešne realizacije turnira. Za ekipe iz inostranstva organizatori snose troškove boravka u Valjevu od 01. 12. do 03. 12. 2017.

Prijave se vrše najkasnije do 24. novembra 2017. elektronskim putem na ovom sajtu ili ne e-mail adresu dms.valjevo@gmail.com

Prijavni mejl treba da sadrži: naziv škole i njenu adresu, imena svih takmičara i njihove razrede, kao i ime prezime vođe ekipe i njegov broj telefona i e-mail za kontakt.

Older posts «