↑ Return to Organizacija

Pravila

OPŠTE ODREDBE

Matemačički turnir „Integral kup“ je matematičko takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola, uzrasta od 13 do 17 godina (od 7. razreda osnovne do 2. (10) razreda srednje škole).

Za učenike 6. razreda osnovne škole takmičenje se organizuje samo za učenike škola Valjeva.

Turnir je pozivnog karaktera. Ekipa jedne škole iz Srbije može imati najviše 8 učenika, i to najviše 2 učenika po razredu. Ekipe iz inostranstva broje 4 učenika, i to po 2 iz I i II razreda srednje škole. Sa svakom ekipom prijavljuje se vođa ekipe.

Turnir se organizuje u 3 kategorije:

• I (6. razred, samo za učenike iz Valjeva)
  • II (7. i 8. razred)
  • III (1. i 2. rauzred srednje škole)

ZADACI

U svim kategorijama učenici rešavaju po 12 zadataka. Izrada zadataka traje 150 minuta.

Test se sastoji od tri grupe zadataka: (1) ALGEBRA I BROJEVI, (2) GEOMETRIJA, (3) KOMBINATORIKA.

U svakoj grupi zadataka je po 3 zadatka sa ponudjenim odgovorima čiji tačan odgovor donosi po 5 poena i još po 1 klasičan takmičarski zadatak čije rešenje se prilaže detaljno i boduje se sa najviše 15 poena. Na testu se može osvojiti najviše 90 poena.

PROGRAM TAKMIČENJA – TEME PO RAZREDIMA

Program takmičenja sa temama po razredima možete preuzeti ovde.

NAGRADJIVANJE

Nagrade učenicima se dodeljuju u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji. Oko 50% najuspešnijih u kategoriji dobija medalje.

Rejting ekipa formira se na osnovu aritmetičke sredine četiri člana ekipe. Dodeljuju se prve tri ekipne nagrade.