"Чудно је како је мало потребно да будемо сретни, и још чудније: како нам често баш то мало недостаје!"
Иво Андрић

ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ УЧЕНИКА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

У суботу 21. априла 2018. на Педагошком факултету у Јагодини одржано је Државно такмичење из математике ученика основних школа. На овом такмичењу учествовало је 7 ученика Ваљевске гимназије ( шест ученика седмог разреда и 1 ученик осмог разреда), а најбоље резултате су постигли Реља Миловић, ученик осмог разреда, који је освојио другу награду и пласман на Српску математичку олимпијаду и Лена Марковић ученица седмог разреда, која је освојила похвалу .

Остали учесници такмичења били су: Стефан Грујичић, Марија Васић, Никола Николић, Сара Милосављевић и Марко Марковић, ученици седмог разреда Ваљевске гимназије.

Вође екипе биле су професори математике Маријана Стефановић и Владимир Мишић.

Локација на сајту: Почетна О нама Записали су о нама