"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

НАЦИОНАЛНА ГЕОГРАФСКА ОЛИМПИЈАДА

На НГО одржаној од 17. до 19. маја 2019. у Железничкој техничкој школи у Београду, ученици Ваљевске гимназије остварили су одличне резултате. Од 116 такмичара из Републике Србије, наши ученици су освојили четири награде.

Прву награду освојио је Богдан Пантелић IV разред, трећу награду освојили су Петар Јовановић II разред, Ђорђе Попара IV разред и Вељко Ускоковић IV разред.

Освојеном првом наградом, Богдан Пантелић ће Ваљевску гимназију и Републику Србију представљати на Географској олимпијади Средње, Јужне и Југоисточне Европе од 23. до 29. јуна. која се на енглеском језику одржава у Београду.

Пожелимо Богдану Пантелићу пуно успеха на наредном нивоу такмичења.

Локација на сајту: Почетна О нама Записали су о нама