“Говори тихо. Птице ноћас близу нас певају и мени је жао да чују како у гласу нечијем има суза.”
Десанка Максимовић

ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ У ФИНАЛУ ТАКМИЧЕЊА ,,КЕНГУР БЕЗ ГРАНИЦА"

У финалу математичког такмичења ,,Кенгур без граница", које је у недељу 10. јуна одржано на Природно-математичком факултету у Крагујевцу ученици Ваљевске гимназије постигли су изузетно запажене резултате. Ученик осмог разеда Лазар Јевтовић освојио је бронзану медаљу, ученик другог разреда Михаило Тимотић сребрну, а ученик трећег разреда Ђорђе Трифуновић златну. Ученица трећег разреда Нина Матић освојила је сребрну медаљу, а најуспешнији такмичар у категорији ученика четвртог разреда и освајач златне медаље био је Богдан Бадовинац.