“Говори тихо. Птице ноћас близу нас певају и мени је жао да чују како у гласу нечијем има суза.”
Десанка Максимовић

ОДЛИЧАН УСПЕХ НАШИХ УЧЕНИКА НА МЕЂУНАРОДНОМ ТАКМИЧЕЊУ МАТЕМАТИЧКИХ ГИМНАЗИЈА

Ученици одељења обдарених у математичкој гимназији Ваљевске гимназије по традицији настављају са низањем успеха на међународним такмичењима из математике, физике, и програмирања. У периоду од 26. до 29. јуна ове године у Београду је одржан Шести Куп Математичке гимназије, интернационално такмичење из математике, физике, и програмирања.

Ученици Ваљевске гимназије равноправно су одмерили снаге са 28 тимова из 12 европских земаља - Босне и Херцеговине (Републике Српске), Бугарске, Немачке, Грчке, Мађарске, Македоније, Црне Горе, Румуније, Русије, Србије, Словеније и Велике Британије. Четворочлана екипа наше школе освојила је укупно седам медаља, постигнувши завидан резултат екипно.

Појединачно, медаље су освојили сви наши такмичари и то:

Саво Цвијетић II-1: математика-сребро, физика-сребро, програмирање-сребро

Добрица Цветиновић I-1: математика-бронза, физика-бронза