"Радост је привилегија оних који скромно мисле о себи."
Душко Радовић

ГИМНАЗИЈАЛЦИ ПОСЕТИЛИ ВАЉЕВСКО ПРЕДУЗЕЋЕ ЕНЕЛ

Дана 14.10.2019. ученици I-4, одељења са посебним способностима за рачунарство и информатику, у пратњи професора Горана Митровића и Марка Томића, посетили су приватно предузеће ЕНЕЛ из Ваљева.

Предузеће се бави индустријском аутоматиком: аутоматизацијом индустријских машина и погона, производњом командних и разводних ормана, производњом комплетних машина као и продајом нисконапонске опреме реномираних светских произвођача.

Дочекао их је директор фирме Бранислав Срећковић који их је упознао са применом рачунарских технологија у раду и производном процесу фирме. Ученици су са доста пажње слушали излагање, а након тога су на постављена питања добили тражене одговоре.