"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

ГАЛЕРИЈА ЗНАМЕНИТИХ - ДЕЈАН МИЈАЧ

У понедељак, 22. јануара, у нашој школи, гостовао је знаменити позоришни редитељ и бивши ђак Ваљевске гимназије, Дејан Мијач.

Трибину из серије „Галерија знаменитих“ отворио је директор школе др Војислав Андрић. Новинар и глумац Градског позоришта „Абрашевић“, Бранко Антонић, водио је програм и разговарао са редитељем и гостима, такође некадашњим гимназијалцима, драмским уметницима Војиславом Брајовићем и Јасмином Аврамовић.

Један од најзначајнијих српских редитеља, добитник осам Стеријиних награда, Дејан Мијач, говорио је о свом животу и стваралаштву. После трибине, у горњем холу, постављен је портрет великог редитеља, а затим је дружење са гостима, у пријатној атмосфери, настављено у библиотеци школе.

Локација на сајту: Почетна Ученици Ванредни ученици