"Изгубити стид значи, на крају крајева, признати себе савршеним."

ПРОГРАМ ОБЕЛЕЖАВАЊА ШКОЛСКЕ СЛАВЕ СВЕТОГ САВЕ

Од 25.1. до 27.1. низом догаћаја обележена је школска слава Свети Сава.

25.1.2019. Градска Светосавска академија у организацији Црквене општине Ваљево, Ваљевске гимназије и Центра за културу Ваљево, одржана у великој сали Центра за културу.

Ученици Ваљевске гимназије извели су представу „Архиепископство твоје” у режији Анђелке Јеремић, професора српског језика и књижевности.

26.1.2019. Поводом школске славе, у фискултурној сали, одигран турнир у баскету за ученике првог разреда. Победник на турниру је одељење I3, а за најбољег играча турнира проглашена је ученица Ивана Јеринић(I3). Турнир је организовала професорка Снежана Ђурђевић.

27.1.2019. Школска слава – Свети Сава. Резање славског колача и додела Светосавских признања.

У славу Светог Саве у Ваљевској гимназији чинодејствовали свештеници Ваљевске епархије и Црквени хор „Хаџи Рувим“, којим је дириговала госпођа Милица Степановић Бабамилкић.

Светосавску химну извели ученици Ваљевске гимназије. Дириговао је професор Марко Томић.

Светосавска признања уручена су ученицама Софији Јаневској и Јани Ђурић и господину Жарку Ковачу.

Локација на сајту: Почетна Ученици Ванредни ученици