"Насмешите се са много доброте и мало, мало горчине. Опростите животу и свету што нису савршени."
Душко Радовић

ПРОГРАМ ОБЕЛЕЖАВАЊА ШКОЛСКЕ СЛАВЕ СВЕТОГ САВЕ

Од 25.1. до 27.1. низом догаћаја обележена је школска слава Свети Сава.

25.1.2019. Градска Светосавска академија у организацији Црквене општине Ваљево, Ваљевске гимназије и Центра за културу Ваљево, одржана у великој сали Центра за културу.

Ученици Ваљевске гимназије извели су представу „Архиепископство твоје” у режији Анђелке Јеремић, професора српског језика и књижевности.

26.1.2019. Поводом школске славе, у фискултурној сали, одигран турнир у баскету за ученике првог разреда. Победник на турниру је одељење I3, а за најбољег играча турнира проглашена је ученица Ивана Јеринић(I3). Турнир је организовала професорка Снежана Ђурђевић.

27.1.2019. Школска слава – Свети Сава. Резање славског колача и додела Светосавских признања.

У славу Светог Саве у Ваљевској гимназији чинодејствовали свештеници Ваљевске епархије и Црквени хор „Хаџи Рувим“, којим је дириговала госпођа Милица Степановић Бабамилкић.

Светосавску химну извели ученици Ваљевске гимназије. Дириговао је професор Марко Томић.

Светосавска признања уручена су ученицама Софији Јаневској и Јани Ђурић и господину Жарку Ковачу.

Локација на сајту: Почетна Ученици Ванредни ученици