"Чудно је како је мало потребно да будемо сретни, и још чудније: како нам често баш то мало недостаје!"
Иво Андрић

Јавни час из српског језика и књижевности

У петак, 19. маја, у свечаној сали школе одржан је јавни час из српског језика и књижевности на тему У сусрет језику.

Ученици IV6 са професорком српског језика и књижевности Миленом Петровић на овај начин желели су да прикажу шта су све научили у Ваљевској гимназији за ове четири године, од наставних јединица посвећених језику, до јавног наступа, лепог говора и умећа креативног изражавања.

Флаутискиња Кристина Степановић, уз клавирску пратњу Марије Урошевић, одсвирала је нумеру Чежња. Валерија Белушевић прочитала је свој рад на тему Моћ језика, док је Јована Крстић говорила о језицима у Азији. Марко Нинковић представио је германизме у модерном српско-немачком језику, а Нина Ћирић речи које смо преузели из грчког језика. Милица Шљиваковић певала је песму на корејском језику, а на самом крају Максим Муњић говорио је о Лужичким Србима. Програм је водила Олга Станојевић.

Ученици IV6 на овај начин захвалили су се својим професорима за несебично залагање и труд у претходне четири године, а млађим генерацијама показали пут којим се корача у Ваљевској гимназији.

Олга Станојевић, IV6

Локација на сајту: Почетна О нама Лична карта