"Насмешите се са много доброте и мало, мало горчине. Опростите животу и свету што нису савршени."
Душко Радовић

Млади математичар

Млади математичар излази од 1979. године као лист школског друштва младих математичара „Михаило Петровић Алас“. Оснивач и први одговорни уредник овог школског часописа је др Војислав Андрић, професор. Часопис је редовно излазио до 1996. године. Од 1996. неколико бројева припремљено и снимљено на дискете, али није штампано. Од 2003-04. школске године поново је почео са редовним излажењем, па се у континуитету објављује по један број годишње.

Млади математичар 2017 - (download)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Млади математичар 2012 - (download)

Млади математичар 2011 - (download)