“Говори тихо. Птице ноћас близу нас певају и мени је жао да чују како у гласу нечијем има суза.”
Десанка Максимовић

СЕКЦИЈА ЗА ФИЛОЗОФИЈУ И КРИТИЧКО МИШЉЕЊЕ

Секцију за филозофију и критичко мишљење могу да похађају ученици трећег и четвртог разреда. Чланови разговарају о развоју етике, филозофије политике и друштвене теорије, развоју демократије у антици, модерном добу и данас; Битан циљ секције јесте развој дијалога као филозофског метода долажења до истине и знања, као и освешћивање младих да уоче важне историјске обрасце на основу којих разликујемо затворена од отворених  друштава. У другом полугодишту бавимо се примењеном етиком и њеним вредносним критетијумима, односно биоетиком, генетским инжењерингом, професионалним етикама као што су правна и медицинска етика и моралне дилеме око, ових данас важних питања. Циљ овог дела рада јесте изградња моралне свести код ученика.

Локација на сајту: Почетна Настава Секције Филозофија и критичко мишљење