"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

Књиге

ПОСЛЕДЊЕ ИЗДАЊЕ (2014.)

Књигу је могуће наручити у Ваљевској гимназији.

Контакт: библиотекар Јован Племић ( Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели )

Поред листова и часописа, школа повремено или у континуитету, објављује и посебне публикације у едицијама:

• Десанкина библиотека
  • Изворац
  • Подстицаји
  • Професори Ваљевске гимназије
  • Споменице Ваљевске гимназије“,

и пригодне публикације као што су каталози ликовних изложби, позоришних представа, плакати и сл.

У едицији „Десанкина библиотека“ у школској 2013/14. години објављена је двадесетпрва песничка збирка прошлогодишњег победника Поетског конкурса „Десанка Максимовић”, Нине Петров, ученице Зајечарске гимназије. Збирка Буђење Маргарите је објављенa у сарадњи са СКЗ, а уређивачки одбор, ове победничке збирке, чине Вера Ваш, професор Ваљевске гимназије, Петар Пајић, књижевник и Драган Лакићевић, књижевник и уредник СКЗ. Уредник збирке је Драган Лакићевић, књижевник. Одговорност у име издавача носе Војислав Андрић и Нина Новићевић.

У едицији Изворац објављено је укупно шест књига.

У едицији Подстицаји објављене су две књиге.

У едицији Професори Ваљевске гимназије, објављене су до сада четири књиге.

У едицији Споменице Ваљевске гимназије објављене су укупно две књиге.

Током школске 2013/14. године није било објављених књига у наведеним едицијама.

Посебну пажњу изазвала је књига професора Ваљевске гимназије Милорада Белића Затамњена историја због чега је 2014. године објављено друго допуњено издање. Књигу прати и сепарат под називом Ученици и професори Ваљевске гимназије: Страдали у Другом светском рату: 1941-1945.

Локација на сајту: Почетна Издавачка делатност Књиге