"Животни циљ сваког појединца је увијек исти: напредовање у доброме."
Толстој

"Не мораш бити бољи од других, буди само најбољи што можеш."

Издавачка делатност

Традиционални напор школе да негује и афирмише младе, њихову даровитост, у школи и ван школе стечена знања и умења, забележи се и делимично документујe и чува од заборава у бројним школским листовима, часописима и монографијама.

Колектив Ваљевске гимназије подржава и у границама својих могућности помаже све разноврсније форме културно-уметничког, књижевног, стручног и научног стваралаштва својих ученика и његовог бележења и чувања од заборава у виду штампаног сведочанства.

Школа је као издавач укључена у светски систем издавача. Национална ИСБН агенција јој је доделила матичну ознаку за монографске публикације 86- 85419-. чиме је уврштена у регистар Централне базе издавача у Берлину.

ПОСЛЕДЊЕ ИЗДАЊЕ

Књигу је могуће наручити у Ваљевској гимназији.

Контакт: библиотекар Јован Племић ( Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели )

>>> САОПШТЕЊЕ ЖИРИЈА 28. ПОЕТСКОГ КОНКУРСА „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“

">>>> ПРАВИЛНО ПРАЊЕ РУКУ

>>> ПРЕПОРУКЕ ЗА БОРАВАК У ЗАТВОРЕНОМ

>>> УПУТСТВО О МЕРАМА ПРЕВЕНЦИЈЕ ЗА КОРОНА ВИРУС

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ" - ОБАВЕШТЕЊЕ

Услед неповољне епидемиолошке ситуације у вези са вирусом Ковид-19, жири није могао да се састане током лета те је своју одлуку о резултатима Конкурса одложио за месец октобар 2020. Пратите наш сајт.

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“ – ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

>>> 28. ПOEТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ"

>>> РАСПОРЕД ПИСМЕНИХ ПРОВЕРА У 1. ПОЛУГОДИШТУ

>>> НАУЧНИ СКУП "ВЕК И ПО ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ"

>>> УПУТСТВО ЗА МАТУРСКИ РАД 2019/2020

Локација на сајту: Почетна Издавачка делатност

„An honour and a sincere pleasure to visit your school. It is very obvious that you are doing an excellent work! Fantastic students and great teachers! The best combination for a powerful education. Thank you for allowing me to visit you. My warmest regards to all.“

9. III 2020.                  Gregory Dikaios, City College, International Faculty of the University of Sheffield, Thessaloniki

„Огромная благодарность замечательной гимназии в Валево за тёплую встречу и интереснейший рассказ о современной жизни гимназии и её истории от коллектива магистрантов – филологов из Московского городского педагогического университета и проф. Ирины Беляевой.

Надеемся на то, что интерес к русскому языку и культуре возродится, в том числе благодаря нашему возможному сотрудничеству.“

11. февраля 2020 года           Беляева Ирина Анатольевна, профессор Московского городского педагогического университета