"Чудно је како је мало потребно да будемо сретни, и још чудније: како нам често баш то мало недостаје!"
Иво Андрић

45. Републичка смотра рецитатора „Песниче народа мог“

Седамнаестог маја у Центру за културу у Ваљеву одржана је 45. Смотра рецитатора „Песниче народа мог“. Око стотину љубитеља лепо казане песничке речи, из тридесет и четири округа, учествовало је на овогодишњем такмичењу. Као и сваке године такмичари су подељени у три такмичарске категорије: млаћи, средњи и старији узраст. Ирина Марјановић, ученица II-7 Ваљевске гимназије се такмичила у старијем узрасту са песмом Љиљане Хабјановић Ђуровић „Сан “. Надахнутим, сугестивним и проживљеним казивањем одабране песме Ирина је освојила другу награду са максималних 30 бодова као и првопласирана Биљана Тодоровић, ученица Филолошке гимназије у Београду. Ирина је награђена књигама, Сребрном плакетом Савеза аматера Србије и сребрњаком са ликом Вука Караџића.

Са Ирином су радили ментори: Светлана Дракул и Вера Ваш, професорке српског језика и књижевности.

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Српски језик 45. Републичка смотра рецитатора „Песниче народа мог“