"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

СТРУЧНА ЕКСКУРЗИЈА АКТИВА ЗА ФИЗИКУ

Актив за физику Ваљевске гимназије је и ове године организовао стручну екскурзију у оквиру које је реализована посета астрономској опсерваторији и Планетаријуму у Београду.

Наиме, 14. децембра 2018. године група од 113 ученика се заједно са својим професорима упутила на Звездару, где је у опсерваторији имала прилику да сазна о телескопима и њиховој функцији у области астрофизике. Поред разгледања главне Управне зграде са библиотеком, видели су и један од најбољих и највећих рефрактора данас. Након тога, уследио је обилазак црвке Ружице и Планетаријума на Калемегдану у којем су присуствовали занимљивом предавању о небеским телима, Сунчевом систему, галаксијама и дешавањима у универзуму. Вође пута биле су професори Предраг Стефановић, Марија Сиришки, Љубомир Џигурски и Катарина Јовановић.

Јована Зарић III6

Локација на сајту: Почетна Издавачка делатност Ученичке публикације Гимназијалац