"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

НАГРАДЕ ЧАСОПИСА „АКТ“

У петак 29. 12. 2017. године, у клубу Матичне библиотеке „Љубомир Ненадовић“ додељене су награде часописа „Акт“ Ђурђији Марјановић, Невени Жујовић и Милици Пантелић, ученицама III-5.

На осми ваљевски средњошколски литерарни конкурс, који расписује часопис за књижевност, уметност и културу Акт, пристигло је 54 рада, од 27 ученика.

Жири у саставу мр Душан Стојковић, председник, Дејан Богојевић, члан и Данијела Падејски, члан донео је једногласну одлуку да равноправно награди пет ученика: Виктора Лукића, ученика I разреда СМШ „Живорад Грбић“, Марка Раичевића, ученика II разреда Медицинске школе, Ђурђију Марјановић, Невену Жујовић и Милицу Пантелић, ученице III разреда Ваљевске гимназије.

Радови награђених ученика објављени су у најновијем троброју 71- 72-73. Ово је још један од начина на који часопис Акт промовише и подржава стваралаштво младих. Додели награда присуствовала је и професорка Милена Милисављевић, руководилац литерарне секције.